logo
Foto: Villeroy & Boch

Dekorativní ochrana vnějších rohů stěn

Již dávno minuly časy, kdy byly hrany dlaždic glazurovány. Výsledek: na vnějších hranách stěn nebo soklů a obkladů je vidět šedá nebo hnědá neglazovaná část obkládačky. To narušuje jinak pěkný celkový dojem.

A proto jsou tu ukončovací profily Schlüter-RONDEC, Schlüter-QUADEC a Schlüter-JOLLY. Zajišťují dekorativní ukončení hran a zárověň je účinně ochrání před poškozením.

Kromě toho lze profily kombinovat s barevně sladěnými bordurovými profily Schlüter-Systems.

Profily jako ozdoba a ochrana

Schlüter-RONDEC, -QUADEC a -JOLLY jsou ukončovací profily pro vnější hrany obkladů. Různé materiály, barvy a povrchy umožňují barevné sladění vnějších hran obkladů, obkládaček a spár nebo vytvoření zajímavých dekorativních kontrastů. Profily chrání hrany před poškozením.

Profily z ušlechtilé oceli lze použít pro ukončení podlahy nebo na hranu schodů. Stejně tak je možné vytvořit ukončení hran nebo zakrytí soklů z jiných materiálů jako např. kobereců nebo parket.

Schlüter®-JOLLY

Schlüter®-JOLLY

Schlüter-JOLLY z kovu je dekorativní profil pro vnější rohy obkladů nebo ukončení soklů a jiných povrchů. Jeho ukončovací rameno v úhlu 90° spolehlivě chrání hrany obkladů před mechanickým poškozením. Oboustranné vymezovače spár definují šířku spáry k navazujícímu obkladu.
Další čtení

Schlüter®-QUADEC

Schlüter®-QUADEC

Schlüter-QUADEC je kvalitní ukončovací profil pro vnější hrany obkladů a dlažeb, který poskytuje dobrou ochranu hran. Pohledová plocha profilu vytváří vnější pravoúhlý roh obkladu.
Další čtení

Schlüter®-RONDEC

Schlüter®-RONDEC

Schlüter-RONDEC je ukončovací profil pro vnější rohy obkladů, který zároveň chrání hranu obkladu před poškozením. Povrch profilu tvoří symetricky zaoblenou hranu obkladu. Integrovaným vymezovačem spáry je definováná min. spára mezi profilem a obkládačkami.
Další čtení

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter®-SCHIENE

Schlüter-SCHIENE je speciální profil pro ukončení vnějších hran dlažeb a obkladů, lze ho ale velmi dobře použít i pro jiné materiály a účely použití. Vymezovačem spáry je definována šírka spáry k navazující dlaždici. Schlüter-SCHIENE-E nemá vymezovač spáry.
Další čtení

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?