logo

Trvale bezúdržbové a hygienicky čisté dilatační spáry

Po obvodu dlažeb musí být předepsány dilatační spáry, které mají za úkol vyrovnávat změny tvaru.

Tyto spáry se uzavírají tradičně silikonovou hmotou. Hovoříme rovněž o takzvaných údržbových spárách. To znamená: spárová hmota se s opakující pravidelností vytrhává a musí být obnovována (= udržována). To samé platí pro napojení sprchových vaniček nebo koupelnových van.

Schadensbild

Požadavek: Zabránit odtrhávání a tvorbě plísní a hub u silikonových spár

Vedle popraskaných spár Vám v místnostech namáhaných vlhkem udeří do očí vždy také místa, kde se na silikonu vytvořila plíseň.

Řešení: Dilatační profily od Schlüter-Systems

S profily Schlüter-DILEX můžete vytvořit dilatační spáry, které jsou oproti silikonovým spárám trvale bezúdržbové. Osazují a kotví se v průběhu pokládky dlažby. Další pracovní krok již není nutný. Dilex profily se snadno čistí a jsou odolné proti plísním a bakteriím. Nevzniká tak živná půda pro plísně a bakterie.
Odpadá nákladné vytrhávání a obnovování popraskaných a plísní potažených silikonových spár, které je jinak nutné provádět v pravidelných intervalech.

Pro spáry v napojení podlaha/ stěna doporučujeme Schlüter-DILEX-EK a -DILEX-RF. Dvoudílné profily mají spoj na pero a drážku a mohou přenášet vertikální pohyby až do 8 mm. Absorbuje se tak snadno i pokles konstrukce potěru na okraji.
Pro rychlé a čisté provedení vnitřních koutů stěn doporučujeme jednodílné koutové profily Schlüter-DILEX-EKE a -DILEX-EF. Vytvářejí mimořádně tenkou spáru.

Pro pružné napojení obkladu na vany a sprchové vaničky dodává Schlüter-Systems profil Schlüter-DILEX-AS. Vytváří harmonické zakřivení od obkladu k vestavěnému dílu, zabraňuje vzniku zvukových mostů a omezuje přenos kročejového hluku.

Schlüter®-DILEX-AS

Schlüter®-DILEX-AS

Schlüter-DILEX-AS je pružný profil pro napojení na zabudované stavební díly jako např. sprchové vaničky, rámy dveří a oken.
Další čtení

Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Schlüter- DILEX-EK je dvoudílný profil z kombinace tvrdé/měkké plastické hmoty spojené na pero a drážku s integrovanou drážkou pro dlaždice. Slouží pro zhotovení bezúdržbových, trvale pružných obvodových spár, např. styk podlaha/ stěna, příp. napojení na sokl.
Schlüter-DILEX-RF je dvoudílný profil z kombinace tvrdé/měkké plastické hmoty spojené na pero a drážku pro bezúdržbové, trvale pružné obvodové spáry např. styk podlaha/stěna, příp. napojení soklu.
Další čtení

Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Schlüter®-DILEX-EKE/-EF

Schlüter-DILEX-EKE je pružný jednodílný koutový profil z tvrdé / měkké plastické hmoty pro vnitřní kouty stěn nebo pro napojení podlaha / stěna. Profil má integrovanou drážku pro dlaždice a lze jej osadit u neplovoucích podlahových konstrukcí.
Schlüter-DILEX-EF je pružný jednodílný koutový profil z kombinace tvrdé/měkké plastické hmoty pro vnitřní kouty stěn nebo styk podlaha/ stěna u neplovoucích podlah.
Další čtení

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?