logo

Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Použití a funkce

Schlüter-DILEX-EK a -RF jsou dvoudílné profily se spojem na pero a drážku pro trvale pružné koutové spáry mezi podlahou a stěnou příp. soklem.

Schlüter-DILEX-EK a -RF mohou přenášet zvláště silné pohyby až do 8 mm. Deformacím této velikosti jsou vystaveny především obvodové spáry mezi dlažbou a obkladem příp. soklem na plovoucích potěrech a topných potěrech.

Profil se pomocí lichoběžníkovitě perforovaných bočních kotevních ramen pevně ukotví v loži z lepidla pro lepení obkladu stěn a podlahové krytiny.

Drážka spodní části profilu Schlüter-DILEX- EK umožňuje zasunutí příp. zaříznutých hran dlaždic. U profilu Schlüter-DILEX- RF tato drážka není. Tím se rozšiřuje možnost při výběru tloušťky dlaždice, protože dlaždice může být osazena i o něco níže. Díky zmenšené pohledové ploše profilu vzniká úzký ozdobný detail obvodové spáry. Pružný spoj na pero a drážku přenáší vertikální pohyby až do cca 8 mm.

Pomocí Schlüter-DILEX-EK a -RF lze bezpečně zabránit vzniku zvukových mostů u napojení podlaha/stěna a zamezit tak přenosu zvuku.


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Zpracování

Zpracování Schlüter®-DILEX-EK

  1. Schlüter-DILEX-EK se zvolí podle tloušťky obkládaček a dlaždic, O = tloušťka obkládaček na stěně nebo soklu, U = tloušťka dlaždic na podlaze, přičemž výška „U“ profilu musí být stanovena tak, aby bylo možné dlaždici dobře zasunout do drážky (např. U 11 pro dlaždice o tloušťce cca 8 až 10 mm).
  2. Na místa přiložení lichoběžníkovitě perforovaných kotevních ramen se nanese lepidlo. Profil se pevně zatlačí do lepidla a kotevní ramena se přestěrkují. Schlüter- -DILEX-EK lze rovněž položit volně a na kotevní ramena nanést lepidlo v průběhu pokládky dlažby.
  3. Dlaždice se zasune do drážky profilu, obkládačky na stěně nebo soklu se přiloží k profilu se spárou cca 2 mm. Je nutné dbát na to, aby při pokládce dlažby zůstal mezi stěnou a zadní stranou kotevního ramene profilu dutý volný prostor.
  4. Spára mezi profilem a obkladem se zcela vyplní spárovací hmotou.


Zpracování Schlüter®-DILEX-RF

  1. Schlüter-DILEX-RF se zvolí podle tloušťky obkládaček a dlaždic, O = tloušťka obkládaček na stěně nebo soklu, U = tloušťka dlaždic na podlaze, přičemž výška „U“ profilu musí být stanovena tak, aby dlaždice nebyla vyšší než barevná pohledová plocha spodního dílu profilu. (např. U 10 pro dlaždice o tloušťce cca 6 až 9 mm).
  2. Na místa přiložení lichoběžníkovitě perforovaných kotevních ramen se nanese lepidlo. Profil se pevně vtlačí do lepidla a kotevní ramena se přestěrkují. Schlüter- -DILEX-RF lze rovněž položit volně a na kotevní ramena nanést lepidlo v průběhu pokládky obkladu a dlažby.
  3. Dlaždice na podlaze a obkládačka na stěně nebo soklu se přiloží k profilu se spárou cca 2 mm. Je nutné dbát na to, aby při pokládce dlažby zůstal mezi stěnou a zadní stranou kotevního ramene profilu dutý volný prostor.
  4. Spára mezi profilem a obkladem se zcela vyplní spárovací hmotou.

Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Materiál

Schlüter-DILEX-EK a -RF se skládají z kombinace materiálů tvrdého PVC regenerátu pro boční kotevní ramena a měkkého CPE pro spoj na pero a drážku, tvořící dilatační zónu. Pohledové plochy mají stejnou barvu.

Vlastnosti materiálu a oblasti použití:
Schlüter-DILEX-EK a -RF se používají jako koutové dilatační spáry v oblasti stěna/ podlaha a obklad a dlažba pokládaných do tenkého lože. Materiál je odolný proti chemickému namáhání, které se obvykle u obkladů a dlažeb vyskytuje.

Materiál CPE je odolný proti ultrafialovému záření a povětrnostním vlivům, jakož i proti plísním a bakteriím, a je vhodný pro kontakt s potravinami. Materiál CPE se vyznačuje odolností vůči celé řadě kyselin, louhů, olejů, tuků a rozpouštědel. Použitelnost příslušného typu profilu je nutné ve zvláštních případech řešit individuálně v závislosti na očekávaném chemickém, mechanickém nebo jiném namáhání.


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Upozornění

Schlüter-DILEX-EK a -RF je odolný proti plísním a bakteriím a nevyžaduje žádnou zvláštní péči nebo údržbu. Čištění se provádí při mytí obkladu/dlažby běžnými čisticími prostředky pro domácnost.


Schlüter®-DILEX-EK/-RF

Varianty


Schlüter®-DILEX-EK

Schlüter-DILEX-EK je dvoudílný profil z kombinace tvrdé/měkké plastické hmoty spojené na pero a drážku pro bezúdržbové, trvale pružné obvodové spáry, např. styk podlaha/stěna, příp. napojení soklu.

Schlüter®-DILEX-EK

* č.výr. doplnit o barvu (např. EK U 11 / O 10 BW).

barvy: BW – G – GS – HB – PG


Schlüter-DILEX-EK


Schlüter-DILEX-EK


Schlüter®-DILEX-RF

Schlüter-DILEX-RF je dvoudílný profil z kombinace tvrdé/měkké plastické hmoty spojené na pero a drážku pro bezúdržbové, trvale pružné obvodové spáry např. styk podlaha/stěna, příp. napojení soklu.

Schlüter®-DILEX-RF

* č.výr. doplnit o barvu (např. RF U 100 / O 80 PG).

barvy: G – PG


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter-DILEX-RF


Schlüter®-DILEX-EK/-RF


Schlüter®-DILEX-EK / -RF

Vide(a)

Zde naleznete všechna videa, která jsou k dispozici, k výrobku a jeho oblastem použití.

 


Rekord: 240 m² podlahového topení za 3,5 dne!
Pokládka velkoformátových dlažeb se separační vrstvou a koutovým profilem
Obkládání sprchy s liniovým odvodněním: Instalace v ploše
Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?

Důležité doplňující informace

k našim výrobkům a variantám výrobků naleznete zde:

image
Schlüter®-barevný klíč
Od "perlově bílé" po "cihlově červenou" – zde naleznete veškeré barvy našich výrobků!

Legenda "Varianty"

Pro jednotné a přehledné uspořádání tabulek používáme následující symboly a zkratky:

image image image image

= k dodání i ve 3 m

= Easycut

= Easyfill

= speciální perforování    

 

PL = balení na euro-paletách                
KV = balení v bednách
BV = balení ve svazcích (Všechny profily jsou baleny po 10 kusech, pokud není výslovně uvedeno jinak.)
P = balení v balíčku
R = role
ks = kus

 

Rozměry:
H = výška
L = délka
B = šířka