logo

Schlüter®-LIPROTEC-WS /-WSQ /-WSK

Funkce

Schlüter-LIPROTEC-WS, -WSQ a -WSK jsou kvalitní nosné profily pro osazení různých LED pásků Schlüter-LIPROTEC-ES. V kombinaci se Schlüter-KERDI-BOARD deskami pro obkládání tak lze vytvořit odsazené, nepřímé nebo přímé osvětlení pro předsazené stěny.

Osazením dvou různých krytů lze docílit různých světelných efektů. Schlüter-LIPROTEC-WSQ má navíc ukončení v QUADEC designu. Schlüter-LIPROTEC-WSK má navíc skrytý kabelový kanál pro jednoduchou instalaci vedení.

Kryt Schlüter-LIPROTEC-WSI lícuje s krátkým ramenem Schlüter-LIPROTEC-WS /-WSQ. To umožní odsazené, nepřímé osvětlení navazujících materiálů. Při použití krytu Schlüter-LIPROTEC-WSD lze k nepřímému osvětlení vytvořit navíc přímé osvětlení.

Podle použití, zda je profil integrován do rohu nebo do obkladu, lze určit stupeň nepřímého osvětlení. U veškerých profilů série Schlüter-LIPROTEC lze kryty a osvětlení vyměnit i po jejich osazení. Jako příslušenství jsou k dodání vhodné koncovky.

Schlüter-LIPROTEC-WSK profily jsou k dodání také jako kompletní sady ve formátu rámu 120 x 93 - nařezány na pokos. Dále jsou k dispozici kompletní sady se šířkou 70 cm a 128,5 cm v délce 250 cm.


Schlüter®-LIPROTEC-WS /-WSQ /-WSK

Zpracování

Upozornění:

Pro montáž osvětlovací techniky, projektování a umístění kabelů, zejména pro varianty LIPROTEC sad, je nutné dodržovat montážní návody Schlüter-LIPROTEC. 

  1. V profilu se vyvrtají průchody pro kabely a otvory se zbaví otřepu.
  2. Schlüter-LIPROTEC-WS se lepí montážním lepidlem Schlüter-KERDI-FIX nebo rovnocenným materiálem. Na vnější lepené plochy profilu se nanese lepidlo a poté se profil umístí na příslušné místo. Před nanesením montážního lepidla je nutno z lepených povrchů odstranit mastnotu a jiné materiály znesnadňující přilnutí.
  3. Přebytečné vytlačené lepidlo se odstraní vhodným čisticím prostředkem.
  4. Pro vytvoření kontaktní vrstvy mezi hladkým povrchem hliníku a obkládačkou se používá samolepicí střiž pro ukotvení Schlüter-DESIGNBASE-HVL.

Schlüter®-LIPROTEC-WS /-WSQ /-WSK

Materiál

Schlüter-LIPROTEC-WS /-WSQ se dodává v následujícím materiálovém provedení:

Profil:
AE = hliník přírodní matně eloxovaný

Kryty:
PMMA = polymetylmetakrylát

Vlastnosti materiálu a oblasti použití:
Použitelnost profilu v případě chemického nebo mechanického namáhání je nutné vyjasnit pro příslušný případ. Dále uvádíme pouze některé všeobecné pokyny.

Schlüter-LIPROTEC-WS /-WSQ /-WSK (eloxovaný hliník): Hliník má povrch zušlechtěný eloxovanou vrstvou, která se při běžném používání již nemění. Poškození eloxovaných vrstev lze odstranit pouze přelakováním.

Viditelné plochy je nutné chránit proti oděru a poškrábání. Hliník je citlivý vůči alkalickým látkám. Materiály obsahující cement působí ve spojení s vlhkostí alkalicky a mohou vést v závislosti na koncentraci a délce doby působení ke korozi (k tvorbě hydroxidu hlinitého). Z tohoto důvodu je nutné maltu nebo spárovací materiál z pohledových ploch okamžitě odstranit a čerstvě položené obklady nezakrývat fólií.

Schlüter-LIPROTEC kryty jsou vyrobeny z lehce strukturované, průsvitné termoplastické umělé hmoty PMMA (polymetylmetakrylát). Viditelné plochy je nutné chránit proti oděru a poškrábání. Maltu nebo spárovací materiál je nutné okamžitě odstranit.

Kontakt s alkoholem (např. líh) a používání čisticích prostředků s obsahem tenzidů >5% může vést k poškození krytu.

Upozornění:
Profily s kryty je nutné osadit tak, aby se uvnitř nemohla hromadit voda.


Schlüter®-LIPROTEC-WS

Poznámka

Schlüter-LIPROTEC-WS nevyžaduje zvláštní péči nebo údržbu. U citlivých povrchů se nepoužívají brusné čisticí prostředky. Poškození eloxovaných vrstev lze odstranit pouze přelakováním. Pro všechny čisticí prostředky platí, že nesmí obsahovat kyselinu solnou a kyselinu fluorovodíkovou.

V důsledku malé tvorby tepla u Schlüter LED pásků osazených v profilu může docházet k rozdílné roztažnosti profilu a osazeného krytu.


Schlüter®-LIPROTEC-WS /-WSQ /-WSK

Varianty


Schlüter®-LIPROTEC-WSK

Schlüter-LIPROTEC-WSK je kvalitní nosný profil z eloxovaného hliníku pro osvětlení předsazených nástěnných panelů pomocí různých LED pásků Schlüter-LIPROTEC-ES osazených do profilu. V kombinaci se dvěma různými kryty vznikají rozmanité světelné efekty. Lze tak vytvořit odsazené, nepřímé nebo lícující osvětlení pro předsazené stěny. Integrovaný kabelový kanál a upínací rameno pro desky Schlüter-KERDI-BOARD o tloušťce 19 mm usnadňují zpracování.

Schlüter®-LIPROTEC-WSK

Upozornění:
Schlüter-LIPROTEC-WSK lze osadit následujícími LED pásky:
LT ES 11 – teplá bílá 3400 K
LT ES 21 – neutrální bílá 4900 K
LT ES 9 – RGB regulovatelná

K přílnutí mezi hladkým hliníkovým povrchem a obkladem se použije samolepicí přidržovací páska Schlüter-DESIGNBASE-HVL 75/20M.


Schlüter®-LIPROTEC-WS


Schlüter®-LIPROTEC-WSQ


Schlüter-LIPROTEC-WSI


Schlüter®-LIPROTEC-WSD


Schlüter-LIPROTEC-WS/EK


Schlüter®-LIPROTEC-WS


Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?

Důležité doplňující informace

k našim výrobkům a variantám výrobků naleznete zde:

Kovové povrchy
Kovové povrchy

Přehled: Od "ušlechtilé oceli" po "hliník toskánská bronzová"

Legenda "Varianty"

Pro jednotné a přehledné uspořádání tabulek používáme následující symboly a zkratky:

image image image image

= k dodání i ve 3 m

= Easycut

= Easyfill

= speciální perforování    

 

PL = balení na euro-paletách                
KV = balení v bednách
BV = balení ve svazcích (Všechny profily jsou baleny po 10 kusech, pokud není výslovně uvedeno jinak.)
P = balení v balíčku
R = role
ks = kus

 

Rozměry:
H = výška
L = délka
B = šířka