logo

Návrhy obkladů stěn v koupelně

K návrhu vzhledu stěn patří více než jen keramický obklad: Schlüter umožňuje dokonale kombinovat ochranu hran, osvětlení a místo pro doplňky s keramickým obkladem.

Robustní ochrana hran podporuje dlouhou životnost keramického obkladu v koupelně. Schlüter profily umožňuji vytvářet mechanicky zatížitelné a zároveň dekorativní ukončení obkladů stěn a soklů. Díky různým variantám materiálů a barev umožňují tyto profily mimořádně kreativní řešení.

Ukončení stěn, ochrana hran a vnitřní kouty

Na ochranu hran keramického obkladu v koupelnách před nárazy potřebujete robustní ochranu hran, která v ideálním případě i dobře vypadá. Oblé, hranaté nebo úplně decentní – Schlüter profily představují vždy vhodné řešení, neboť mají různé tvary, materiály a povrchy.

Profily s dutým požlábkem nabízejí alternativu k silikonové spáře mezi stěnou a podlahou. Můžete je použít např. ve sprše. Schlüter nabízí profily s dutým požlábkem v různých barvách a s různým povrchem. Pokud si přejete, splyne profil opticky s obkladem.

Schlüter-QUADEC, zde v provedení z hliníku s rezavě hnědým strukturovaným povrchem, je dekorativní a robustní ochrana hran pro vnější rohy. zoom
Vzhledově atraktivní a hygienickou alternativu k silikonové spáře ve vnitřních koutech nabízí profil s dutým požlábkem DILEX-AHK, zde v provedení v kamenné šedé barvě. zoom
Vnější rohy a ukončení stěn

Vnější rohy a ukončení stěn

Profily sérií Schlüter-QUADEC, -RONDEC, -JOLLY, -SCHIENE a -FINEC vytvářejí dekorativní a mechanicky odolné ukončení obkladů a soklů z keramiky nebo přírodního kamene. Díky velkému množství variant barev a materiálů umožňují tyto profily mimořádně kreativní řešení. Ve spojení s bordurovými profily DESIGNLINE- a QUADEC-FS tak lze se Schlüter-Systems dosáhnout zajímavého zvýraznění.
Další čtení

Zdůraznění pomocí bordur

Bordury opticky rozvolňují stěny z masivních a velkoplošných nástěnných keramických obkladů. I zde nabízí Schlüter-Systems různé profily, např. Schlüter-DESIGNLINE s jednoduchým povrchem z ušlechtilé oceli. Se Schlüter-QUADEC-FS lze olemovat keramický obklad nebo mozaikovou borduru. Schlüter-DESIGNBASE-QD je bordura s integrovaným LED osvětlením.

Mozaika, profil z ušlechtilé oceli nebo světelná LED linie: Bordury opticky rozvolňují keramický obklad v koupelně. zoom
Světelné LED profily jako bordura v koupelně jsou funkčním a zároveň designovým prvkem v koupelně. zoom
Schlüter®-DESIGNLINE

Schlüter®-DESIGNLINE

Schlüter-DESIGNLINE je bordurový profil, vytvářející opticky zajímavý vzhled obkladu. Tato série se dá kombinovat s vhodnými Schlüter-RONDEC-/QUADEC-profily pro vnější rohy stěn.
Další čtení

Schlüter®-QUADEC-FS

Schlüter®-QUADEC-FS

Schlüter-QUADEC-FS je bordurový profil, vytvářející opticky zajímavý vzhled obkladů v interiérech. Sérii profilů lze kombinovat s odpovídajícími Schlüter-QUADEC profily pro vnější rohy stěn.
Další čtení

Schlüter®-DESIGNBASE-QD

Schlüter®-DESIGNBASE-QD

Schlüter-DESIGNBASE-QD je kvalitní profil z eloxovaného hliníku pro mnohostranné použití. Lze jej použít jako soklový nebo bordurový profil na plochách stěn do kterého je možné osadit různé LED pásky Schlüter-LIPROTEC-ES. Mezi pohledovými plochami profilu širokými cca 10 mm se přes kryt vysoký 39 mm vytváří přímé osvětlení. Do volného prostoru lze osadit i jiné dekorativní materiály, jako např. obklad nebo dřevěné prvky. Profil je zkonstruován tak, že kryty a osvětlení lze vyměnit i po jejich osazení.
Další čtení

Návrhy stěn s použitím LED techniky

Světelné profily Schlüter-LIPROTEC nabízejí osvětlené ukončení stěn, nepřímé světlo vycházející ze stěny proti stropu, podsvícené ukončení stěny i speciální osvětlení. Buď v sadě Plug & Play pro začátečníky nebo volně navrhovatelné pro profesionály v oblasti světelných instalací.

Díky vysokému stupni krytí (IP65/IP67) lze profily Schlüter-LIPROTEC instalovat i ve sprše. zoom
Světelný profil ve stěně může sloužit jako osvětlení a zároveň opticky oddělovat prostor. zoom
Osvětlovací profily

Osvětlovací profily

O harmonické začlenění nosných profilů do obytného prostoru se postarají osvědčené profily Schlüter-Systems – zde poprvé ve spojení s individuálně sladěnými špičkovými výrobky světelné a regulační techniky. Aby montáž probíhala rychle, lze pro celou řadu aplikací zakoupit sady s profily, LED pásky a montážní příslušenství.
Další čtení

Schlüter®-ARCLINE: Flexibilní a individuální řešení koupelen s profilem

Nový systém profilů Schlüter-ARCLINE pro uchycení kvalitních doplňků umožňuje inovativní řešení, vysokou flexibilitu a větší funkcionalitu v koupelně. Díky profilům Schlüter-ARCLINE nedochází k poškození obkladu a izolace pod ním, protože se doplňky nacvakávají, čímž odpadá vrtání. Kvalitní KEUCO doplňky umožňují v kombinaci s praktickými Schlüter-profily vytvářet nová, flexibilní a individuální řešení koupelen. Rozhodnutí, zda obklad, profily a skleněné nosné desky zvolíte tón v tónu nebo v kontrastních barvách, je na vás.

Profily se osazují během pokládky obkladu a vytvářejí dekorativní stínovou spáru 
vhodnou pro uchycení doplňků. Dvě různé varianty profilů umožňují buď instalaci do spáry ve stěně nebo na hraně obkladu, např. u instalované předstěny nebo polovysoké příčky u umyvadla nebo WC.

Příslušenství se snadno osazuje do profilu a lze je libovolně posouvat a měnit. zoom
Dvě různé varianty profilů umožňují buď instalaci do spáry ve stěně nebo na horní hraně předstěny nebo dělící stěny zoom
Schlüter®-ARCLINE-BAK

Schlüter®-ARCLINE-BAK

Schlüter-ARCLINE-BAK jsou designové koupelnové doplňky firmy KEUCO, které jsou předmontované na barevném satinovaném ESG-bezpečnostním skle. Skleněné desky mají na zadní straně uchycení, s jehož pomocí je lze snadno zavěsit do Schlüter-ARCLINE profilů a flexibilně umístit. Doplňky z KEUCO designových řad EDITION 400/ EDITION 11 a PLAN v různých barvách pokrývají široké spektrum vkusu.
Další čtení

Schlüter®-ARCLINE-APW

Schlüter®-ARCLINE-APW

Schlüter-ARCLINE-APW je dekorativní profil pro vytvoření úzké stínové spáry v obkladech na stěnách. Ta je zvláště vhodná pro uchycení doplňků Schlüter-ARCLINE-BAK při individuálním řešení koupelen. Profil se dodává s dekorativní plastovou vložkou v barvě profilu, kterou můžete stínovou spáru podle přání uzavřít.
Další čtení

Schlüter®-ARCLINE-APE

Schlüter®-ARCLINE-APE

Schlüter-ARCLINE-APE je dekorativní profil pro vytvoření úzké stínové spáry na hranách obkládaných odkládacích ploch nebo obezdívek. Ta je zvláště vhodná pro uchycení doplňků Schlüter-ARCLINEBAK při individuálním řešení koupelen. Profil se dodává s dekorativní plastovou vložkou v barvě profilu, kterou můžete stínovou spáru podle přání uzavřít.
Další čtení

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?