logo
Schlüter-KERDI-DS

Schlüter®-KERDI-DS: Welness pro stavební systémy

Prudce vzrůstající popularita welness nabízí nové atraktivní použití obkladů a dlažeb z keramiky a přírodního kamene. Parní lázeň a kaldárium kladou stejně jako některá průmyslová zařízení (např. pivovary, velkokuchyně nebo myčky aut) vysoké požadavky na podlahové konstrukce, neboť v těchto oblastech panují vysoké teploty ve spojení s vysokou vlhkostí vzduchu. Proto platí, že je nutné chránit stavební konstrukci před vlhkostí v podobě páry - teplý vlhký vzduch se snaží vyrovnat s chladnějším a sušším vzduchem v přilehlých prostorách. Se Schlüter-KERDI-DS byl v Bologni poprvé představen pás kontaktní izolace, který současně funguje jako účinná parotěsná zábrana.

Projektanti a realizační firmy stojí často v oblasti wellness před dilematem, protože pásy parotěsné izolace, nacházející se doposud na trhu, nejsou vhodné pro přímou pokládku obkladů.
Pás Schlüter-KERDI-DS řeší tyto problémy formou kontaktní izolace s hodnotou SD > 100 m. Ta říká, že pás vykazuje ve vztahu k vodní páře takovou těsnicí funkci, jakou má 100 metrů široká vzdušná vrstva. Z hlediska stavební fyziky se jedná o parotěsnou zábranu. KERDI-DS reprezentuje inovativní vývoj pásové kontaktní izolace Schlüter-KERDI, která se v praxi mimořádně dobře osvědčuje od roku 1987, jejíž schválení stavebním úřadem pro veškeré oblasti zatížení je doloženo všeobecným protokolem o zkoušce. Také u pásu Schlüter-KERDI-DS se jedná o polyetylénový pás v typické Schlüter oranžové barvě, který je na obou stranách opatřen střiží k zakotvení do lepidla na lepení obkladů a dlažeb.
Izolační pás má přibližně dvojnásobnou tloušťku a je vybaven speciálními aditivy zajišťujícími funkci parozábrany.

Pás se pokládá do hydraulicky tuhnoucího lepidla pro tenkovrstvé lepení (ozubenou stěrkou: 3 x 3 mm nebo 4 x 4 mm), do kterého se Schlüter-KERDI-DS celoplošně zatlačí, aby bylo pomocí kotvící střiže dosaženo optimálního přilnutí. Kvůli větší tloušťce materiálu doporučujeme pokládat jednotlivé pásy na sraz. Spoje se přelepí izolační páskou Schlüter-KERDI-KEBA s minimální šířkou 125 mm. Je však přípustné i lepení s přesahem minimálně 5 cm. Jako lepidlo pro oblast spojů a napojení je nutné použít systémové těsnicí lepidlo Schlüter-KERDI-COLL-L.
Schlüter-KERDI-DS má stavebně technické osvědčení pro třídy vlhkostního namáhání A a C. Výrobek je tak schválen i pro použití v komerčních oblastech s chemickým namáháním.

Krátká doba zpracování materiálu bez dlouhého čekání mezi jednotlivými pracovními kroky a doplňující systémové výrobky od manžety pro prostupy potrubí až po podlahovou vpusť KERDI-DRAIN představují další plusové body. Schlüter-Systems tím nabízí projektantům a zpracovatelům systémové řešení šité na míru při řešení izolací ve spojení s obklady a dlažbou.

 

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?