logo
Schlüter-DITRA-DRAIN

Inovativní kontaktní drenáž

Schlüter-DITRA-DRAIN

Vycházejíc z hesla "z praxe pro praxi"  vyvinul Schlüter-Systems  již celou řadu inovací. Jedním z milníků bylo v roce 1987 uvedení rohože Schlüter-DITRA. Na základě kombinace vlastností "separace", "izolace" a "vyrovnání tlaku páry" se z tohoto výrobku stala univerzální rohož pro obkládání na kritickém podkladu. Se Schlüter-DITRA-DRAIN představila firma z Iserlohnu na veletrhu BAU 2007 v Mnichově další inovaci: kontaktní kapilárně pasivní drenáž pro obklady z keramiky a přírodního kamene pokládané do tenké vrstvy lepidla.
Schlüter-DITRA-DRAIN je polyetylénová rohož se speciální nopkovou strukturou, na jejíž vrchní straně je nalepená vodopropustná kapilárně pasivní tkanina. Struktura se skládá z komolých kuželů výšky 4 mm umístěných v hustém rastru, který je přerušován výlisky majícími tvar obrácených tupých pyramid s výškou 2 mm. Výlisky ve tvaru komolých kuželů mají extrémní odolnost vůči tlaku (do 50t/m²), na vrchní straně je do nich uchycena střiž a podpírají tak obklad položený do tenké vrstvy cca 4 mm. Obrácené nopky ve formě komolých pyramid vytvářejí směrem ke spodní straně otevřené obrácené čvercové komůrky, které se při položení rohože Schlüter-DITRA-DRAIN do lepidla na obklady a dlažbu vyplní lepidlem a zajistí tak spojení s podkladem.
Dle doporučení výrobce pro zpracování je konstrukční skladba popisována následovně: podklad musí vykazovat spád 1-2 % pro zajištění odvodnění. Na něj se do tenkého vrstvy lepdila lepí kontaktní izolace Schlüter-KERDI. Izolování spojů na sraz a napojení na zeď se provádí pomocí systémových izolačních pásek KERDI-KEBA a těsnicího lepidla KERDI-COLL-L. Na tuto kontaktní izolaci se ozubenou stěrkou 6 x 6 mm nanese tenká vrstva hydraulicky tuhnoucího lepidla a do ní se celoplošně položí kontaktní drenáž Schlüter-DITRA-DRAIN. Přitom se vyplní obrácené tupé pyramidy rohože DITRA-DRAIN  tenkovrstvou vrstvou lepidla. Ihned poté se ozubenou stěrkou na vrchni stranu s nalepenou střiží rohože DITRA-DRAIN  nanese v tenké vrstvě hydraulicky tuhnoucí lepidla a do něho se položí keramická dlažba nebo desky z přírodního kamene. Tak se vytvoří konstrukční skladba plnící potřebnou izolační funkci a vytváří - díky nové kontaktní drenáži DITRA-DRAIN - spojení mezi podkladem a dlažbou. Spodní strana dlažby je navíc odvětrávána drenážním prostorem vysokým cca 4 mm. Přebytečná voda z tenkovrstvé vrstvy lepidla se v drenážním prostoru vypaří a tím urychluje tvrdnutí. Rychle a bezpečně je odváděna i samotná voda, hromadění vody nebo tvorba "vodních čoček" jsou při řádné pokládce vyloučeny. Konstrukce kapilárně pasivní drenáže zabraňuje nakonec zpětnému kapilárnímu proudění vody do tenkovrstvé vrstvy lepidla. Díky těmto vlastnostem lze tento systém bezpečně zpracovávat i během klimaticky nestabilních ročních období jako je například pozdní podzim. Konstrukční skladbu doplňují ukončovací profily série Schlüter-BARA a odvodňovací žlab BARIN.
Souhranně poukazuje Schlüter-Systems poukazuje na to, že s kontaktní drenáží Schlüter-DITRA-DRAIN je nyní řemeslníkovi nabízena funkčně bezpečná alternativa k osvědčené separační a izolační rohoži Schlüter-DITRA. Volbu tak může provést zákazník v závislosti na podmínkách objektu a na povětrnostních podmínkách. S představenou rohoží DITRA-DRAIN nabízí firma z Iserlohnu v souladu s firemním motem další inovativní systémové řešení pro "Více radosti při obkládání!"

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?