logo

Tisková zpráva - Iserlohn - 13.02.2014

Vytvoření útulného tepla s úsporou energií

Keramická klima podlaha Schlüter-BEKOTEC-THERM

zoom

Keramická klima podlaha vytváří ekologickým a efektivním způsobem příjemné teplo a zdravé klima v místnosti.

Pomocí keramické klima podlahy Schlüter-BEKOTEC-THERM lze útulné teplo a energeticky úsporné vytápění spojit do jednoho systému od jednoho dodavatele. Systém tenkovrstvého podlahového vytápění přitom využívá dobrou vodivost a akumulační schopnost krytin z keramických obkladů nebo z desek z přírodního kamene.

Protože potěr, který se pokládá nad deskou s výlisky a nad topnými trubkami, které jsou v ní položeny, musí být vysoký pouze minimálně 8 mm, má celý systém nízkou vlastní konstrukční výšku. Teplo se proto dostává rychle k povrchu. Systémová kontaktní separace Schlüter-DITRA se komunikačními kanály navíc stará o rovnoměrný rozvod tepla.

Díky těmto vlastnostem je keramická klima podlaha jednoduchá a komfortní a mimořádně rychle reaguje. Tato účinnost umožňuje, že si systém vystačí s teplotami přívodního vedení již cca 30°C a vytváří příjemné a zdravé klima již při nízké spotřebě energií. A díky nízké spotřebě energií se systém ideálně hodí i pro využívání regenerativních zdrojů energie např. solární energie nebo zemního tepla pomocí tepelných čerpadel.


Další výhoda keramické klima podlahy: Stavebníci mohou šetřit čas a materiál již při instalaci. Díky nízkému překrytí se používá výrazně méně potěru než u konvenčních systémů. A kontaktní separaci DITRA lze pokládat, jakmile dosáhne potěr pochozí tvrdosti. Odpadá zdlouhavé vysychání potěru – vzniklá úspora času činí až čtyři týdny.

Především pro použití při rekonstrukcích a renovacích ve staré zástavbě, u kterých je často k dispozici pouze omezená výška místnosti, vyvinula společnost Schlüter-Systems dvě řešení, která tyto požadavky velice dobře splňují. Deska BEKOTEC-EN 18 FTS je navíc opatřena kročejovou izolací o tloušťce 5 mm a má nízkou vlastní výšku, která činí bez krytiny 36 mm. Systémem BEKOTEC-EN 12 FK lze docílit konstrukční výšky již od 25 mm bez krytiny, přičemž se zde deska s výlisky na nosný podklad lepí.

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?