logo

Tisková zpráva - Iserlohn - 10.02.2012

Komfort v každém ohledu

Bezbariérové sprchování se Schlüter-Systems

zoom

Materiál se tak bez rámu začlení do okolní krytiny.

Bezpečné a komfortní vstupování do sprchy – tato možnost osloví stavebníky všech generací. Schlüter-Systems představuje inovativní systémová řešení, pomocí kterých mohou řemeslníci budovat bezbariérové sprchy s keramikou a přírodním kamenem, které přesvědčí svým tvarem a funkcí.

Novinku v tomto sortimentu představuje bezrámový nosič obkladu KERDI-DRAIN pro budování sprch v úrovni podlahy s centrálním bodovým odtokem. Nosič obkladu je vyvinut speciálně pro použití přírodního kamene, pojme formát 10 x 10 cm a harmonicky se včlení do celkového obrazu sprchy. Stejně jako u rovněž vystavené verze pro lineární sprchy – KERDI-LINE-D – se odvodnění provádí otevřenou spárou okolo nosiče obkladu. U obou řešení lze zpracovávat veškeré tloušťky obkladů. Bezproblémové je samozřejmě i zpracování keramické dlažby. Díky těmto smysluplným a atraktivním inovacím nabízí program Schlüter-KERDI-LINE/-SHOWER řemeslníkům ještě více možností pro individuální návrhy bezbariérových sprch.

Veškeré varianty programu splňují veškeré požadavky na řemeslně řádně provedené sprchy v úrovni podlahy. Nabídka se dělí na tři oblasti:

  • Odtok a kombinace rošt / rám nebo bezrámové nosiče obkladu pro liniové nebo bodové odvodnění: Schlüter-KERDI-LINE/-DRAIN
  • Spádové desky, volitelně s vhodnými vyrovnávacími deskami: Schlüter-KERDI-SHOWER-L
  • Spádové klíny a profily pro napojení na stěnu: Schlüter-SHOWERPROFILE

Novými doplňky programu společnosti z Iserlohnu pro sprchy v úrovni podlahy však nejsou pouze nosiče obkladu. Pro bezpečné utěsnění rohů jsou již nyní k dispozici hotové tvarovky KERDI-KERS ve dvou výškách. Rovněž liniové odvodnění KERDI-LINE mé dvě nové varianty: KERDI-LINE-V s vertikálním napojením odtoku lze nyní zakoupit i s integrovanou zápachovou uzávěrkou a konstrukce sprchy s horizontálním odtokem je ve verzi KERDI-LINE-H 40 nyní k dispozici s konstrukční výškou pouhých 78 mm.

Kromě toho byl upraven sortiment KERDI-DRAIN pro podlahové odtoky a kombinace rošt / rám. Díky novému bezrámovému nosiči obkladu došlo k rozšíření a zpřehlednění možností pro budování sprch v úrovni podlahy s bodovým odvodněním.

Společně s elegantním spádovým klínem Schlüter-SHOWERPROFILE-S pro boky sprchy a dvoudílným profilem pro napojení na stěnu SHOWERPROFILE-R nabízí řemeslníkovi ještě více možností pro snadnou, bezpečnou a individuální výstavbu bezbariérových sprch. KERDI-LINE/-SHOWER poskytuje stavebníkovi naprostou svobodu při použití moderního velkého formátu i mozaiky. Spádový klín i profil pro napojení na stěnu jsou vyrobeny z kartáčované ušlechtilé oceli a elegantně ladí s celkovým vzhledem sprchy.

Aby konstrukce fungovala rychle a bezpečně, obsahuje program pro všechny varianty liniového odvodnění vhodné vyspádované a vyrovnávací desky Schlüter-KERDI-SHOWER. Umožňují vyrovnání výšky a poskytují potřebný spád (2 %). Povrch vyspádované desky je potažený Schlüter-KERDI. Ve spojení s izolační komponentem Schlüter-KERDI to splňuje požadavky obecného zkušebního certifikátu stavebního dozoru (abP) pro kontaktní izolace. U kruhových sprch existuje možnost vytvořit požadovaný tvar pomocí předdefinovaných drážek pro řezání. Odlamovacím nožem lze pohodlně vytvořit i menší rozměry a mezirozměry.

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?