logo

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS/-WSK

Použití a funkce

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS / -WSK jsou kvalitní nosné profily z eloxovaného hliníku. Ve spojení s vložkami Schlüter-SHOWERPROFILE-WSL nebo Schlüter-SHOWERPROFILE-WSC poskytují optimální ochranu proti přetékání vody ve sprchách v úrovní podlahy.

Nosný profil Schlüter-SHOWERPROFILE- WSK se lepí dodatečně na stávající dlažbu a je proto vhodný také pro sanace. Má pohledovou plochu o šířce 52 mm.

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS ve spojení s vložkou Schlüter-SHOWERPROFILE- WSL z průhledného měkkého PVC s celkovou výškou 37 mm spolehlivě brání přetékání vody při nedostatečném spádu v oblasti sprchy. Vložka se – po ev. přejetí invalidním vozíkem nebo po sešlápnutí – sama opět narovná.

Ve spojení se Schlüter-SHOWERPROFILE- WSC z polotvrdého PVC se díky nízké konstrukční výšce 2 mm a pohledové ploše 16 mm vytvoří decentní přechod k navazující ploše.

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS se jako nosný profil kotví v dlažbě tenkovrstvým lepidlem.

Má pohledovou plochu širokou 19 mm a výšku 8 mm. S profilem lze proto kombinovat dlažby od tloušťky 8 mm. U dlažby s větší tloušťkou se profil podloží tenkovrstvým lepidlem.


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS / -WSK

Zpracování

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS

 1. Schlüter-SHOWERPROFILE-WS se osazuje v jedné rovině s dlažbou s tloušťkou od 8 mm.
 2. Dlažba se položí až k místu, kde se má jako zábrana proti přetékání vody osadit profil Schlüter-SHOWERPROFILE- WS.
 3. Na spodní stranu profilu se nanese v závislosti na tloušťce dlažby lepidlo a profil se zatlačí tak, aby jeho povrch byl v jedné rovině s navazující dlažbou.
 4. Ponechá se spára o velikosti cca 1,5 mm. Spára mezi profilem a dlažbou se zcela vyplní spárovací hmotou.
 5. U citlivých povrchů je nutno používat takové materiály a nářadí, které profil nepoškrábají nebo jinak nepoškodí. Nečistoty způsobené maltou nebo lepidlem je proto nutno ihned odstranit.
 6. Rohy se vytvoří pokosovými řezy.
 7. Vložky Schlüter-SHOWERPROFILE- WSL resp. -WSC se zkrátí na požadovanou délku a vtlačí do drážky profilu.

Schlüter-SHOWERPROFILE-WSK

 1. Dlažbu, na kterou se profil lepí, je nutno očistit.
 2. Schlüter-SHOWERPROFILE-WSK se lepí montážním lepidlem Schlüter- KERDI-FIX nebo rovnocenným materiálem. Na spodní stranu se v oblasti obou vnějších hran nanese lepidlo. Poté se profil umístí na příslušné místo. Před nanesením montážního lepidla je nutno z lepených povrchů odstranit mastnotu a jiné materiály znesnadňující přilnutí.
 3. Přebytečné vytlačené lepidlo se odstraní vhodným čisticím prostředkem.
 4. Rohy se vytvoří pokosovými řezy.
 5. Vložky Schlüter-SHOWERPROFILE-WSL resp. Schlüter-SHOWERPROFILE- WSC se zkrátí na požadovanou délku a vtlačí do drážky profilu. Upozornění: Osazením profilu dojde ke zvýšení o cca 8 mm nad dlažbu. Otevřené konce se uzavřou montážním lepidlem Schlüter-KERDI-FIX nebo rovnocenným materiálem.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS / -WSK

Materiál

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS/-WSK se dodává v následujícím materiálovém provedení:

Nosný profil:
AE = hliník přírodní matně eloxovaný

Vložka:
PVC = polyvinylchlorid

Vlastnosti materiálu a oblasti použití:

Použitelnost předpokládaného typu materiálu je nutné ve zvláštních případech vyjasnit individuálně podle očekávaného chemického, mechanického nebo jiného namáhání. Dále uvádíme pouze některé všeobecné pokyny.

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS/-WSK-AE (eloxovaný hliník): Hliník je opatřen zušlechtěným povrchem, tvořeným eloxovanou vrstvou, která se při běžném používání již dále nemění.

Viditelné plochy je nutno chránit proti oděru a poškrábání. Hliník je citlivý vůči alkalickým látkám. Materiály obsahující cement působí ve spojení s vlhkostí alkalicky a mohou vést v závislosti na koncentraci a délce doby působení ke korozi (k tvorbě hydroxidu hlinitého).

Proto je nutné maltu nebo spárovací materiál z pohledových ploch okamžitě odstranit a čerstvě položené obklady nezakrývat fólií. Profil je nutné uložit k dlaždici celoplošně zplna do kontaktní vrstvy lepidla, aby se v dutinách nemohla hromadit voda.

Vložka Schlüter-SHOWERPROFILE-WSL je z vysoce pružného měkkého polyvinylchloridu (PVC). Schlüter-SHOWERPROFILE-WSC se vyrábí z polotvrdého polyvinylchloridu (PVC). Jsou odolné vůči UV záření i běžnému chemickému namáhání a odolné proti plísním a bakteriím.


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS / -WSK

Poznámka

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS/-WSK nevyžaduje zvláštní údržbu nebo péči. U citlivých povrchů se nesmí používat brusné čisticí prostředky. Poškození eloxovaného povrchu lze odstranit pouze přelakováním. Vložky Schlüter-SHOWERPROFILE-WSL a Schlüter-SHOWERPROFILE-WSC jsou odolné proti plísním a bakteriím a nevyžadují žádnou zvláštní péči nebo údržbu.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS / -WSK

Varianty


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS

Schlüter-SHOWERPROFILE-WS je dvoudílný profil z eloxovaného hliníku na ochranu proti přetékání vody ve sprchách v úrovní podlahy. Nosný profil se v průběhu pokládky dlažby ukotví v lepidle. Lze jej volitelně osadit půlkulatou nebo vzpřímenou rovnou vložkou jako zábranu proti přetékání vody. Obě varianty jsou vhodné pro přejíždění invalidního vozíku.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSK

Schlüter-SHOWERPROFILE-WSK je dvoudílný profil z eloxovaného hliníku na ochranu proti přetékání vody ve sprchách v úrovní podlahy. Nosný profil se lepí dodatečně na stávající obklad. Lze jej volitelně osadit půlkulatou nebo vzpřímenou rovnou vložkou jako zábranu proti přetékání vody. Obě varianty jsou vhodné pro přejíždění invalidního vozíku.

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSK


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSC

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSC


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSL

Schlüter®-SHOWERPROFILE-WSL


Schlüter®- SHOWERPROFILE-WSK/EK


Schlüter®-SHOWERPROFILE-WS/-WSK


Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?

Důležité doplňující informace

k našim výrobkům a variantám výrobků naleznete zde:

Kovové povrchy
Kovové povrchy

Přehled: Od "ušlechtilé oceli" po "hliník toskánská bronzová"

Legenda "Varianty"

Pro jednotné a přehledné uspořádání tabulek používáme následující symboly a zkratky:

image image image image

= k dodání i ve 3 m

= Easycut

= Easyfill

= speciální perforování    

 

PL = balení na euro-paletách                
KV = balení v bednách
BV = balení ve svazcích (Všechny profily jsou baleny po 10 kusech, pokud není výslovně uvedeno jinak.)
P = balení v balíčku
R = role
ks = kus

 

Rozměry:
H = výška
L = délka
B = šířka