logo

Schlüter®-BARA-RW

Použití a funkce

Schlüter-BARA-RW je úhelníkový, ukon­čovací profil z ušlechtilé oceli nebo barevně lakovaného hliníku pro volné hrany balkonů a teras. Vytváří opticky čisté zakončení a chrání volnou hranu potěru před povětrnostními vlivy a zvětrá­váním. Schlüter-BARA-RW se uloží licho­běžníkovitě perforovaným ramenem zplna do lepidla a vodotěsně spojí s kon­taktní izolací.

Schlüter-BARA-RW je vhodný i pro sanaci balkonů a teras, u kterých se na stávající podklad lepí nová dlažba.

 


Schlüter®-BARA-RW

Montáž

  1. Schlüter-BARA-RW se zvolí podle výšky hrany, která má být zakryta. Pro vnější rohy jsou k dispozici hotové díly. Konce profilů se spojí s cca 5 mm mezerou nasraz, vzniklá spára se překryje spojkou.
  2. Ukončovací úhelníkový Schlüter-BARA-RW se uloží lichoběžníkovitě perforovaným kotevním ramenem na hranu potěru do kontaktní vrstvy z lepidla pro tenkovrstvé lepení a v celé ploše se přestěrkuje.
  3. Pokud se použije Schlüter-DITRA, uloží se až ke kotevnímu rameni. Napojení na profil se provede izolační páskou Schlüter-KERDI-KEBA, která se přilepí min. 5 cm přes Schlüter-DITRA a až na hranu profilu Schlüter-BARA-RW těsnicím lepidlem Schlüter-KERDI-COLL-L nebo montážním lepidlem Schlüter-KERDI-FIX.

Poznámky: Dlaždice musí být položeny tak, aby vyčnívaly cca 10 mm nad okraj profilu. Při použití balkonových úhelníků musí být mezi svislým ramenem a koncovým profilem dodržena vzdálenost nejméně 10 mm. Okapnička nemůže zásadně zabránit kontaktu odkapávající vody s čelní hranou nebo plochou stěny. Schlüter-BARA-RHA je výškově stavitelný krycí profil z hliníku lakovaného v barvách PG, GM a SB. Nasazuje se na nosný profil směřující vzhůru a slouží k ohraničení volných okrajů balkonů a teras. Tímto lze individuálně realizovat zakrytí konstrukcí až do 220 mm, viz technický list výrobku 5.16. Odvodnění tím zajištěno není.


Schlüter®-BARA-RW

Materiál

Schlüter-BARA-RW se dodává v následujících materiálových provedeních:

  • E = ušlechtilá ocel
  • V2A č. materiálu 1.4301 = AISI 304
  • AC = hliník barevně lakovaný

Vlastnosti materiálu a oblasti použití:

Schlüter-BARA-RW (hliník barevně lakovaný): Povrchová úprava hliníkových profilů je barevně stálá, odolná vůči UV záření a povětrnostním vlivům. Pohledové plochy je nutné chránit proti oděru. V tenké vrstvě lepidla, v níž je BARA-RW uložen (celoplošné lepení), se nesmí hromadit voda, protože je vysoce alkalická a poškozuje hliník. Ve zvláštních případech je nutné použitelnost profilů vyjasnit podle očekávaného chemického nebo mechanického namáhání.

Schlüter-BARA-RW-E je tvarován z pásů ušlechtilé oceli, V2A (materiál 1.4301). Ušlechtilá ocel je zvláště vhodná tam, kde je kromě vysokého mechanického namáhání vyžadována odolnost proti namáhání chemikáliemi, např. kyselými nebo alkalickými médii nebo čisticími prostředky. Ani ušlechtilá ocel není odolná proti veškerému chemickému namáhání.

To platí v určitých případech i pro bazény se slanou mořskou vodou. Mimořádné očekávané namáhání je proto nutné vyjasnit předem.


Schlüter®-BARA-RW

Poznámka

Schlüter-BARA-RW nevyžaduje zvláštní péči nebo údržbu. Lakovaný povrch hliníkového profilu je stálobarevný. Poškozená místa na pohledové ploše lze opravit přelakováním.

Ušlechtilá ocel získá lesklý povrch po ošetření leštěnkou na chrom apod.

Poškozená místa na pohledové ploše lze opravit přelakováním.

Povrchy z ušlechtilé oceli, které jsou vystaveny povětrnostním nebo agresivním vlivům by měly být pravidelně čištěny jemnými čistícími prostředky.

Pravidelné čištění nezachovává pouze čistý vzhled ušlechtilé oceli, ale zabraňuje také nebezpečí koroze. Pro všechny čistící prostředky platí, že nesmí obsahovat kyselinu solnou a kyselinu fluorovodíkovou.

Je nutné zabránit kontaktu s jinými kovy, jako například s běžnou ocelí, protože by to mohlo vést ke vzniku koroze. To platí také pro veškeré nářadí jako jsou stěrky nebo ocelová vlna používané např. k odstraňování zbytků malty.

V případě potřeby doporučujeme použít čisticí polituru na ušlechtilou ocel Schlüter-CLEAN-CP.


Schlüter®-BARA-RW

Výrobky


Schlüter-BARA-RW

barvy: BW - GM - HB - PG - RB - SB - AG

Nová barva: antracitově šedá (AG)

Při objednání doplňte č.výr. novou barvou, např. RW 40 AG.


Schlüter-BARA-RW/E


Schlüter-BARA-RW/V


Schlüter-BARA-RW-E


Schlüter-BARA-RW-E/E


Schlüter-BARA-RW-E/V


Schlüter®-BARA-RW


Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?

Důležité doplňující informace

k našim výrobkům a variantám výrobků naleznete zde:

Kovové povrchy
Kovové povrchy

Přehled: Od "ušlechtilé oceli" po "hliník toskánská bronzová"

Schlüter-barevný klíč
Schlüter-barevný klíč

Od "perlově bílé" po "cihlově červenou" – zde naleznete veškeré barvy našich výrobků!

Legenda "Varianty"

Pro jednotné a přehledné uspořádání tabulek používáme následující symboly a zkratky:

image image image image

= k dodání i ve 3 m

= Easycut

= Easyfill

= speciální perforování    

 

PL = balení na euro-paletách                
KV = balení v bednách
BV = balení ve svazcích (Všechny profily jsou baleny po 10 kusech, pokud není výslovně uvedeno jinak.)
P = balení v balíčku
R = role
ks = kus

 

Rozměry:
H = výška
L = délka
B = šířka


Schlüter profily s perforováním pro vytváření oblouků