logo

Schlüter®-BARA-RW

Použití a funkce

Schlüter-BARA-RW je úhelníkový, ukončovací profil z ušlechtilé oceli nebo barevně lakovaného hliníku pro volné hrany balkonů a teras. Vytváří opticky čisté zakončení a chrání volnou hranu potěru před povětrnostními vlivy a zvětráváním.

Schlüter-BARA-RW se uloží lichoběžníkovitě perforovaným ramenem zplna do lepidla a vodotěsně spojí s kontaktní izolací. Schlüter-BARA-RW je vhodný i pro sanaci balkonů a teras, u kterých se na stávající podklad lepí nová dlažba.


Schlüter®-BARA-RW

Montáž

  1. Schlüter-BARA-RW se zvolí podle výšky hrany, která má být zakryta. Pro vnější rohy jsou k dispozici hotové díly. Konce profilů se spojí s cca 5 mm mezerou nasraz, vzniklá spára se překryje spojkou.
  2. Ukončovací úhelníkový Schlüter-BARA-RW se uloží lichoběžníkovitě perforovaným kotevním ramenem na hranu potěru do kontaktní vrstvy z lepidla pro tenkovrstvé lepení a v celé ploše se přestěrkuje.
  3. Pokud se použije Schlüter-DITRA, uloží se až ke kotevnímu rameni. Napojení na profil se provede izolační páskou Schlüter-KERDI-KEBA, která se přilepí min. 5 cm přes Schlüter-DITRA a až na hranu profilu Schlüter-BARA-RW těsnicím lepidlem Schlüter-KERDI-COLL-L nebo montážním lepidlem Schlüter-KERDI-FIX.
  4. Upozornění: Dlažba se pokládá tak, aby přečnívala cca 10 mm přes hranu profilu.  Pokud se použijí speciální dlaždice s okapničkou je nutno dodržet min. 10 mm spáru mezi svislým ramenem profilu a vnitřním lícem okapničky dlaždice. Okapnička ukončovacího profilu nemůže zásadně zabránit tomu, aby se odkapávající voda dostala do kontaktu s čelní hranou nebo stěnou.

Schlüter®-BARA-RW

Materiál

Schlüter-BARA-RW se dodává v následujícím materiálovém provedení:

  • E = ušlechtilá ocel V2A č. materiálu 1.4301 = AISI 304
  • AC = hliník barevně lakovaný

Vlastnosti materiálu a oblasti použití:
Schlüter-BARA-RW (hliník barevně lakovaný): Povrchová úprava Coilcoating je barevně stabilní, odolná vůči UV-záření a povětrnostním vlivům. Pohledové plochy je nutno chránit před poškrábáním. V tenké vrstvě lepidla, do které se Schlüter-BARA-RW osazuje, se nesmí hromadit voda (přilepení zplna), protože silně zásaditá voda poškozuje hliník.

Schlüter-BARA-E se tvaruje z pásů ušlechtilé oceli V2A (materiál 1.4301). Ušlechtilá ocel je vhodná pro použití zejména tam, kde je kromě vysokého mechanického namáhání vyžadována i odolnost proti chemikáliím, např. kyselým nebo zásaditým látkám a čisticím prostředkům.

Ani ušlechtilá ocel není odolná vůči veškerému chemickému namáhání jako např. vůči kyselině solné, kyselině fluorovodíkové nebo vůči určitým koncentracím chlóru a solných roztoků. To platí v určitých případech i pro bazény se slanou mořskou vodou. Očekávané chemické namáhání je proto nutné vyjasnit předem.


Schlüter®-BARA-RW

Poznámka

Schlüter-BARA-RW nevyžaduje zvláštní péči nebo údržbu. Lakovaný povrch hliníkového profilu je stálobarevný. Poškozená místa na pohledové ploše lze opravit přelakováním.

Ušlechtilá ocel získá lesklý povrch po ošetření leštěnkou na chrom apod. Poškozená místa na pohledové ploše lze opravit přelakováním. Povrchy z ušlechtilé oceli, které jsou vystaveny povětrnostním nebo agresivním vlivům by měly být pravidelně čištěny jemnými čistícími prostředky.

Pravidelné čištění nezachovává pouze čistý vzhled ušlechtilé oceli, ale zabraňuje také nebezpečí koroze. Pro všechny čistící prostředky platí, že nesmí obsahovat kyselinu solnou a kyselinu fluorovodíkovou.

Je nutné zabránit kontaktu s jinými kovy, jako například s běžnou ocelí, protože by to mohlo vést ke vzniku koroze. To platí také pro veškeré nářadí jako jsou stěrky nebo ocelová vlna používané např. k odstraňování zbytků malty.

V případě potřeby doporučujeme použít čisticí polituru na ušlechtilou ocel Schlüter-CLEAN-CP.


Schlüter®-BARA-RW

Výrobky


Schlüter-BARA-RW


Schlüter-BARA-RW/E


Schlüter-BARA-RW/V

* č.výr. doplnit o barvu (např. E90 / RW 120 SB).

barvy: BW – GM – HB – PG – RB – SB


Schlüter-BARA-RW-E


Schlüter-BARA-RW-E/E


Schlüter-BARA-RW-E/V


Schlüter®-BARA-RW


Váš kontaktní partner:

Schlüter-Systems KG
Servisní kancelář Praha
Politických vězňů 912/ 10

CZ - 110 00 Praha 1

Tel:    + 420 222 192 550
Fax:    +420 222 192 552

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?

Důležité doplňující informace

k našim výrobkům a variantám výrobků naleznete zde:

Kovové povrchy
Kovové povrchy

Přehled: Od "ušlechtilé oceli" po "hliník toskánská bronzová"

Schlüter-barevný klíč
Schlüter-barevný klíč

Od "perlově bílé" po "cihlově červenou" – zde naleznete veškeré barvy našich výrobků!

Legenda "Varianty"

Pro jednotné a přehledné uspořádání tabulek používáme následující symboly a zkratky:

image image image

= nové výrobky

= k dodání i ve 3 m

= speciální perforování    

 

PL = balení na euro-paletách                
KV = balení v bednách
BV = balení ve svazcích (Všechny profily jsou baleny po 10 kusech, pokud není výslovně uvedeno jinak.)
P = balení v balíčku
R = role
ks = kus

 

Rozměry:
H = výška
L = délka
B = šířka


Schlüter profily s perforováním pro vytváření oblouků