logo

Schlüter®-BARA-RAP

Použití a funkce

Schlüter-BARA-RAP je lemovací profil z barevně lakovaného hliníku. Ve spojení s nosným profilem Schlüter-BARA-RW slouží k zakončení volných (postranních) hran balkonů a teras. Schlüter-BARA-RAP se nasune na nosný profil a vytváří tak opticky čisté zakončení hrany, jakož i ochranu volných hran potěru před zvětráváním.

Schlüter-BARA-RW se jako nosný profil lichoběžníkovitě perforovaným kotevním ramenem osadí celoplošně do lepidla a vodotěsně spojí s kontaktní izolací. Pak se na něj nasune profil Schlüter-BARA-RAP.

Horní hrana svislého ramene profilu přesahuje přes hotovou dlažbu o cca 15 mm a zabraňuje nekontrolovanému odtékání srážkové nebo mycí vody přes postranní hrany balkonu nebo terasy (ochrana proti vodě).


Schlüter®-BARA-RAP

Montáž

  1. Schlüter-BARA-RW se zvolí jako nosný profil podle výšky hrany, kterou je nutné překrýt. Kombinace Schlüter ®-BARA-RW 30 a Schlüter-BARA-RAP u hrany (A) je přizpůsobena příslušné výšce profilů Schlüter-BARA-RW na čelní straně (B) tak, aby spodní hrany profilů tvořily dokola jednotnou linii (viz tabulka 1). 
  2. Schlüter-BARA-RW se jako nosný profil s lichoběžníkovitě perforovaným kotevním ramenem osadí na hranu potěru do tenké vrstvy lepidla a v celé ploše se zplna přestěrkuje.
  3. Při použití Schlüter-DITRA jako kontaktní izolace a separace se rohož položí až ke kotevnímu rameni. Napojení na profil se provede izolační páskou Schlüter-KERDI, která se přilepí min. 5 cm přes Schlüter-DITRA a přes celý profil Schlüter-BARA-RW včetně svislého ramene těsnicím lepidlem Schlüter-KERDI-COLL-L nebo montážním lepidlem Schlüter-KERDI-FIX.
  4. Schlüter-BARA-RAP se na nosný profil Schlüter-BARA-RW nasune jako lemovací profil, který lze zafixovat montážním lepidlem Schlüter-KERDI-FIX.
  5. Mezi svislým ramenem profilu a dlaždicí je nutno vytvořit trvale pružnou dilatační spáru.

Tabelle 1:


Schlüter®-BARA-RAP

Materiál

Schlüter-BARA-RAP se dodává v provedení z barevně lakovaného hliníku.

Vlastnosti materiálu a oblasti použití
Schlüter-BARA-RAP je z chromátovaného a barevně lakovaného hliníku. Lakování hliníkových profilů je stálobarevné. Odolné vůči UV-záření a povětrnostním vlivům.

Pohledové plochy je nutno chránit před odřením. V tenké vrstvě lepidla, ve které je uložen profil Schlüter-BARA-RW se nesmí shromažďovat voda (celoplošné přilepení), protože silně zásaditá voda poškozuje hliník.

Ve zvláštních případech je třeba použitelnost Schlüter-BARA-RAP uvážit podle očekávaného chemického nebo mechanického namáhání.


Schlüter®-BARA-RAP

Poznámka

Schlüter-BARA-RAP nevyžaduje zvláštní péči nebo údržbu. Lakovaný povrch hliníkového profilu je stálobarevný. Poškozená místa na pohledové ploše lze opravit přelakováním.


Schlüter®-BARA-RAP

Výrobky


Schlüter-BARA-RAP

Upozornění:
nosný profil Schlüter-BARA-RW je nutno objednat zvlášť.


Schlüter-BARA-RAP/E


Schlüter-BARA-RAP/V


Schlüter®-BARA-RAP


Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?

Důležité doplňující informace

k našim výrobkům a variantám výrobků naleznete zde:

image
Schlüter®-barevný klíč
Od "perlově bílé" po "cihlově červenou" – zde naleznete veškeré barvy našich výrobků!

Legenda "Varianty"

Pro jednotné a přehledné uspořádání tabulek používáme následující symboly a zkratky:

image image image image

= k dodání i ve 3 m

= Easycut

= Easyfill

= speciální perforování    

 

PL = balení na euro-paletách                
KV = balení v bednách
BV = balení ve svazcích (Všechny profily jsou baleny po 10 kusech, pokud není výslovně uvedeno jinak.)
P = balení v balíčku
R = role
ks = kus

 

Rozměry:
H = výška
L = délka
B = šířka