logo

Tisková zpráva - Iserlohn - 13.02.2014

Podlaha jako příjemná zóna

Elektrické temperování podlahy

zoom

Schlüter-DITRA-HEAT-E představuje systém elektrického podlahového topení od společnosti Schlüter-Systems.

Elektrické temperování podlahy Schlüter-DITRA-HEAT-E přesvědčí rychlým zahříváním individuálně definovaných podlahových zón. Využívá se přitom cíleně vynikající schopnosti keramiky a přírodního kamene ukládat a předávat teplo. Ve Vídni mohou návštěvníci veletrhu zažít přímo na místě přednosti inteligentního systému, který zároveň zajišťuje bezpečnou separaci.

Topné kabely se v systému DITRA-HEAT-E pokládají individuálně do separační rohože. Temperované zóny lze navrhovat zcela dle přání stavebníka resp. uživatele. Patentovaná technologie DITRA provádí bezpečné oddělení krytiny z keramiky nebo přírodního kamene od podkladu. Problém nepředstavuje ani pokládka na kritických podkladech, jako jsou dřevěná podlaha, čerstvé potěry nebo potrhané podklady – rohož přemostí trhliny v potěru do 2 mm. Spolehlivě se tím zabrání škodám na krytině i na topných kabelech.

Při instalaci se do konstrukce podlahy integruje teplotní čidlo propojené s digitálním regulátorem. Tímto způsobem lze pohodlně a přesně nastavovat individuální příjemnou teplotu. Jemné sálavé teplo vytváří příjemné klima v místnosti. Protože jsou kabely položené bezprostředně pod dlažbou, dostává se teplo rychle na povrch a rovnoměrně se odevzdává do místnosti. Optimálně se tak využívá dobré tepelné vodivosti keramiky nebo přírodního kamene.

Nízká konstrukční výška systému, která činí pouhých 5,5 mm, vytváří ze Schlüter-DITRA-HEAT-E optimální řešení pro rekonstrukce a renovace. Topné kabely se pokládají do separační rohože. Obklad se nalepí přímo na ně do tenké vrstvy lepidla. Odpadá tím stěrkování nevytápěných ploch. Bezúdržbový systém s dlouhou životností je výhodný v nákupu i v běžném provozu a nabízí proto atraktivní možnost, jak rychle a cíleně vytvářet útulné zóny s teplou keramickou dlažbou nebo dlažbou z přírodního kamene. Pro snadnou a rychlou montáž do veškerých běžných prostor jsou k dispozici praktické kompletní sady. Obdržíte v nich veškeré systémové komponenty pro příslušnou plochu.

Adresa:

Schlüter-Systems KG
Schmölestr. 7
58640 Iserlohn
Nemecko

Schlüter v České republice
Schlüter v České republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

Schlüter ve Slovenské republice
Schlüter ve Slovenské republice

Váš kontakt ve vaší oblasti.

image
Napište nám!

Máte otázku nebo podnět?